• TĘŻNIE SOLANKOWE - ściany z kostek solnych

TĘŻNIE SOLANKOWE - ściany z kostek solnych


Co to jest Tężnia?

Tężnia jest konstrukcją budowaną z drewna iglastego (sosna, świerk) i gałązek brzozowych oraz urządzeń do pompowania solanki. 

Działanie Tężni 

Na ułożone na drewnianej konstrukcji gałązki brzozowe podawana jest za pomocą pomp solanka z górną strefą konstrukcji. Rozprowadzana jest za pomocą pomp solanka w górną strefę konstrukcji. Rozprowadzona rurkami solanka spływa swobodnie po gałązkach a jej nadmiar gromadzi się w korycie umieszczonym na posadzce. Tak rozprowadzona solanka podlega intensywnemu parowaniu wytwarzając w pomieszczeniu intensywny aerozol. Tężnia Solankowa nasyca powietrze jodem, bromem i całą gamą innych mikroelementów jak magnez, sód, potas, żelazo i innych. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi, ponieważ jego cząsteczki mają znaczną zdolność penetracji poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Wokół Tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat Tężni wytwarzany jest wskutek ociekania solanki i działania ruchu powietrza, co powoduje intensywne parowanie, a rozbijane cząsteczki solanki sprzyja także hydrojonizacji. 

 

Mikroklimat Tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu. Często aerozolu obdarzone są ładunkiem ujemnym ponadto mają działanie bakteriobójcze. Najkorzystniejsza w leczeniu jest solanka o stężeniu 3- 5 %.


OFERTA CENOWA: przekaż nam swój kontakt a nasi doradcy pomogą zrealizować Państwa marzenia.
Oferta cenowa zawsze przygotowywana jest indywidualnie.

© Keske - sauny suche, sauny infrared, kabiny parowe, groty solne.                    Projekt i wykonanie strony: Redhand.pl